Laboratoria Przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Arteterapia
29 listopada 2022

Arteterapia

Na listopadowych zajęciach plastycznych dominowały prace przestrzenne. Uczniowie w grupach lub samodzielnie wykonali makiety z tektury oraz różnych materiałów recyklingowych i nie tylko. Wybrali: plac gier i zabaw oraz zamek. Nie zapomnieli też o Kiermaszu Bożonarodzeniowym, na który postarali się o stworzenie jak najładniejszych ozdób przeznaczonych na cel charytatywny. Wykorzystując sprzęt z „Laboratorium Przyszłości”, zużywając mnóstwo kleju na gorąco  powstały interesujące dzieła.

Agnieszka Koleszuk i Dorota Gnatkowska

Przejdź do - Warsztaty z długopisami 3D na kółku CMI
29 listopada 2022

Warsztaty z długopisami 3D na kółku CMI

28 listopada 2022r. uczestnicy projektu CMI brali udział w warsztatach  z długopisami 3D. Zajęcia prowadziła p. Urszula Kostrzewa z

Uczniowie poznali zasadę działania i obsługę długopisów 3D. Samodzielnie wykonywali ozdoby choinkowe.

#LaboratoriaPrzyszłości 
#LaboratoriaPrzyszlosci
@Laboratoria Przyszłości
 
Przejdź do - Pyszności z Laboratorium Przyszłości
28 listopada 2022

Pyszności z Laboratorium Przyszłości

 Na naszych kolejnych zajęciach tym razem kulinarnych z wykorzystaniem sprzętu z "Laboratorium Przyszłości" piekliśmy pyszną pizzę i słodką tarte z jabłkami. Ciasta uczniowie wyrabiali i przygotowywali sami pod opieką opiekunów zajęć.

#Laboratorium Przyszłości

 

Przejdź do - Nauczyciele poznają tajniki Photona i klocki GIGO
25 listopada 2022

Nauczyciele poznają tajniki Photona i klocki GIGO

# Laboratoria Przyszłości

Nie tylko uczniowie się uczą. 23 listopada grupa nauczycieli z naszej szkoły poznawała tajniki obsługi robotów Photon pod czujnym okiem p. Adama Jurkiewicza. Nauczyciele zapoznali się również z klockami Gigo - budowali huśtawkę, poznając elementy robotyki i programowania w przyjaznym środowisku S4A (Scratch for Adruino). To było interesujące dla nas, a co będzie w czasie zajęć z dziećmi i młodzieżą - extra zabawa i nauka.
#LaboratoriaPrzyszlosci

 
Przejdź do - Opowieści Photona
16 listopada 2022

Opowieści Photona

#LaboratoriaPrzyszlosci


 

Czytaj więcej o: Opowieści Photona
Przejdź do - Robot Photon w labiryntach
8 listopada 2022

Robot Photon w labiryntach

#LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie na zajęciach CMI pisali pierwsze programy dla robota Photon w scratch.   Projektowali symboliczne labirynty i tworzyli nawet skomplikowane algorytmy przejścia robota przez wyznaczone pole. Zmiana kierunku wiązała się ze zmianą czujników dźwięku i światła led oraz reakcją na przeszkody. Zabawa była wspaniała, a pomysłów doskonalących dużo.

Brawo!

Czytaj więcej o: Robot Photon w labiryntach
Przejdź do - Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"
27 października 2022

Zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria Przyszłości"

Podczas zajęć uczniowie zobaczyli jakimi ściegami może szyć maszyna do szycia. Następnie na kanwach uczyli się ręcznie szycia ściegów podstawowych. Nauczyli się stebnówki, ściegu za igłą oraz fastrygi. Wykorzystując poznane ściegi uczniowie mogli samodzielnie uszyć mini poduszeczki w kształcie jesiennej dyni. Zajęcia te uczą kreatywnego myślenia oraz podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju osobistym.

                              Dorota Gnatkowska

#LaboratoriaPrzyszłości

Przejdź do - ARTETERAPIA
27 października 2022

ARTETERAPIA

Zajęcia arteterapii odbywają się co drugi tydzień we wtorki od godz. 14.30 do 16.00 w s. 35. Celem zajęć jest terapia poprzez sztukę, a więc poprawa samopoczucia i funkcjonowania w grupie, pośrednio poprawa relacji społecznych oraz rozwój zdolności i zainteresowań plastycznych.

Czytaj więcej o: ARTETERAPIA
Przejdź do - Centrum Mistrzostwa Informatycznego a #LaboratoriaPrzyszłości
24 października 2022

Centrum Mistrzostwa Informatycznego a #LaboratoriaPrzyszłości

W październiku koło informatyczne projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego ropoczęło swoje zajęcia. Na kółku będziemy bawić się algorytmiką, programować i zmagać się z różnymi wyzwaniami konkursowymi.

W tym roku pomogą nam zasoby zakupione  w projekcie #laboratoriaPrzyszłości. Już na pierwszych zajęciach korzytamy z przyjaznych robotów Photon. Nasze zadanie to pogramowanie reakcji robota na przeszkodę oraz wyrażanie uczuć - smutek i radość robota.
Czytaj więcej o: Centrum Mistrzostwa Informatycznego a #LaboratoriaPrzyszłości
Przejdź do - Zajęcia Arteterapii
30 września 2022

Zajęcia Arteterapii

27.09.22 odbyły się pierwsze zajęcia Arteterapii z wykorzystaniem laboratorium przyszłości” prowadzone przez Agnieszkę Koleszuk i Dorotę Gnatkowską. Wzięło w nich udział 19 uczniów z klas V i VI

Czytaj więcej o: Zajęcia Arteterapii
Przejdź do - Ergoterapia
29 września 2022

Ergoterapia

Ergoterapia- zajęcia kreatywne z wykorzystaniem laboratorium przyszłości. Rozpoczynając zajęcia uczniowie zapoznali się z budową maszyny do szycia oraz mieli możliwość zobaczyć, jak działa taki sprzęt i co fajnego z jego pomocą możemy zrobić. Uczniowie instruowani przez nauczyciela wykonali formę przy pomocy, której odrysowali na materiale wzór i mogli wykroić swój pierwszy wykrój, którym była poduszeczka na szpilki tzw. igielnik.

 #LaboratoriaPrzyszłości 
#LaboratoriaPrzyszlosci
@Laboratoria Przyszłości

 

Przejdź do - Pierwsze spotkanie z Photonem
28 września 2022

Pierwsze spotkanie z Photonem

Zaczynamy zabawę i naukę z wykorzystaniem zasobów Laboratoria Przyszłości.

Uczniowie klasy 6g i 7a poznali  możliwości Pohotona. Badali czujniki światła, dotyku oraz dźwięku.  Pracowali w aplikacji Photon Draw. Zabawa była świetna,  już czekamy na kolejne wyzwania.

Pierwsze kroki Photona

#LaboratoriaPrzyszłości 

#LaboratoriaPrzyszlosci

@Laboratoria Przyszłości