Jesteś tutaj: Start / SPORT / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Mikołajkowy turniej w przeciąganiu liny.
11 grudnia 2022

Mikołajkowy turniej w przeciąganiu liny.

W Mikołajki 6 grudnia 2022 w Naszej szkole odbyły się zawody w przeciąganiu liny. Do rywalizacji stanęły drużyny złożone z uczniów, rywalizujące w swoich poziomach kształcenia, oraz trzy wyjątkowe drużyny: nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. W naszej rywalizacji wynik nie był rzeczą najważniejszą liczyła się przede wszystkim  dobra zabawa. Emocji było bardzo dużo a głośny doping zagrzewał do walki.

Swoich specjalnych mocy udzielał również Mikołaj, dopingując mocno wszystkie drużyny, a w kategorii Open wraz ze swoimi śnieżynkami uległ tylko nauczycielomJ))) 

Czytaj więcej o: Mikołajkowy turniej w przeciąganiu liny.
6 grudnia 2022

Sztefety korespondencyjne

W listopadzie zespół nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował dla uczniów naszej szkoły międzyklasowe korespondencyjne zawody w biegach sztafetowych.
Każdy oddział 4-5 miał do pokonania na boisku szkolnym dystans 4x200m oraz 4x400m, zaś klasy 6-8 biegały na dystansach 2x200m, 2x400m, 2x600m oraz 2x800m. Zasady pomiaru korespondencyjnych sztafet były ściśle określone.

Czytaj więcej o: Sztefety korespondencyjne
Przejdź do - Zawody międzyklasowe w biegach sztafetowych
20 października 2022

Zawody międzyklasowe w biegach sztafetowych

To już niemalże tradycja. Po jesiennych biegach przełajowych przyszedł czas na wewnątrzszkolne zawody w biegach przełajowych klas 4-8. Oddziały 4-6 rywalizowały na dystansie 2000m, zaś 7-8 3200m.

Podobnie jak w roku ubiegłym klasy 4-6 reprezentowało 10 najlepszych biegaczy z klasy (5 dziewczynek i 5 chłopców), gdzie każdy zawodnik miał do pokonania dystans 200 metrów.

Klasy 7-8 miały wystawić 8 osobowe składy (4 dziewczynki i 4 chłopców), gdzie każdy uczeń bez względu na płeć miał do przebiegnięcia dystans 400m.

Na starcie stanęło w sumie 203 uczniów (w klasie 7B ze względu na brak dziewczynek jedna zawodniczka musiała pokonać dystans dwukrotnie) – 140 młodszych i 63 starszych adeptów biegania.

Czytaj więcej o: Zawody międzyklasowe w biegach sztafetowych
Przejdź do - Biegowa jesień (prawie) za nami
14 października 2022

Biegowa jesień (prawie) za nami

Zmagania indywidualne i zespołowe w biegach przełajowych są pierwszymi konkurencjami w kalendarzu Szkolnego Związku Sportowego. Wrzesień, do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, na lekcjach wychowania fizycznego stoi pod znakiem treningów wytrzymałości i szybkości biegowej. Małe i duże zabawy biegowe, biegi tempowe, różnego rodzaju interwały, biegi australijskie, próby czasów na 600, 800 i 1000m oraz sztafety z dystansami olimpijskimi to tylko niektóre z zabaw proponowanych na lekcjach przygotowujące uczniów „dwójki” do rywalizacji na poziomie rejonowym, powiatowym i wyższym. W pierwszym etapie naszą szkołę reprezentowało w obu kategoriach (dzieci i młodzież) aż 37 zawodników, z czego 23 awansowało szczebel wyżej na poziom powiatu. Podczas zawodów powiatowych w pierwszej dwunastce zameldowało się 7 reprezentantów SP2, awansując na zawody międzypowiatowe.

Czytaj więcej o: Biegowa jesień (prawie) za nami
Przejdź do - 30 lat minęło jak jeden dzień !!!
26 września 2022

30 lat minęło jak jeden dzień !!!

Jubileuszowe Jesienne Biegi Przełajowe już za nami. W sobotę 24 września w parku ząbkowskim było wesoło, gwarno i radośnie. Pogoda dopisała, piękne słońce zachęcało do aktywnego wysiłku. Polała się niejedna kropla potu, ale satysfakcja z udziału i ukończenia biegu była bezcenna. Już sam udział w biegu gwarantował zdobycie nagrody, ponieważ każdy zawodnik kończąc bieg dostawał szansę udziału w loterii fantowej. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a zwycięzca każdego biegu ponadto koszulkę okolicznościową ufundowaną przez Radę Rodziców SP2.

Czytaj więcej o: 30 lat minęło jak jeden dzień !!!
Przejdź do - Dzień Dziecka w SP2!
7 czerwca 2022

Dzień Dziecka w SP2!


Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym roku nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali nową formułę zabawy. Zabawa bez względu na warunki pogodowe zaplanowana była na wariant „szkolny” oraz „boiskowy”. Matka natura zadecydowała, że dzieci w tym roku pobawiły się w szkole, występując w rywalizacji międzyklasowej (choć nie bezpośredniej).

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w SP2!
Przejdź do - Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym
12 czerwca 2022

Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym

Ósmego czerwca najlepsze szkoły z Mazowsza w czwórboju lekkoatletycznym zawitały do Siedlec.

Wśród dwunastu zakwalifikowanych w finałach międzypowiatowych, nie zabrakło także drużyny dziewcząt z naszej szkoły. Przystępując na pełnym luzie, a zarazem będąc skoncentrowanymi reprezentantki SP2 wypadły znakomicie. Po bardzo dobrych próbach w skoku w dal i troszkę słabszych w rzucie piłeczką palantową, powalczyły o każdą sekundę, ba(!) o każdą setną w biegu na 60m oraz 600m ustanawiając tegoroczny rekord. Oliwia Piotrowska, bo o niej tu mowa, osiągnęła na dystansie 600 m czas 1:56:01 tracąc do rekordu szkoły zaledwie sekundę! Na Oliwię nie podziałało to deprymująco, wręcz przeciwnie od razu skomentowała "w ósmej klasie powalczę o rekord!".  Taką postawę to my lubimy!

Czytaj więcej o: Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym
Przejdź do - Kolejny etap zmagań lekkoatletycznych
7 czerwca 2022

Kolejny etap zmagań lekkoatletycznych

Za nami kolejny etap zmagań w lekkoatletyce tym razem na poziomie międzypowiatowym, gdzie spotykają się szkoły z rejonu legionowskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego, nowodworskiego i otwockiego.

Czytaj więcej o: Kolejny etap zmagań lekkoatletycznych
29 maja 2022

Szkolny Dzień Dziecka

,

Szanowni Państwo

już za tydzień 1 czerwca 2022r (środa) w naszej szkole odbędzie się Szkolny Dzień Dziecka. Organizacją imprezy zajmują się nauczyciele WF oraz Rada Rodziców.

Zaplanowaliśmy na ten dzień zabawy w postaci stacji rozmieszczonych na terenie boiska. Poniżej punktowo przedstawiamy zasady i założenia festynu:    

 

Czytaj więcej o: Szkolny Dzień Dziecka
Przejdź do - Veni, Vidi, Vici!
19 maja 2022

Veni, Vidi, Vici!

Po środowych zmaganiach trójboistów, finały powiatu zawodów lekkoatletycznych przeniosły się do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 Markach. Na czwartek zaplanowano finały „Ligi lekkoatletycznej”, czyli wszystkich konkurencji biegowych oraz technicznych rozgrywanych indywidualnie dla uczniów z roczników 2007 i 2008. Dodatkowo zawody kończyły sztafety 4x100m oraz sztafeta olimpijska (na dystansie 800-400-200-100m).

Czytaj więcej o: Veni, Vidi, Vici!
Przejdź do - SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!
16 maja 2022

SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!

Po ponad dwóch latach pandemicznej przerwy rozgrywania zawodów międzyszkolnych do dwójki zawitała impreza rangi finału powiatu. Tym razem młodzi lekkoatleci rywalizowali w trójboju, w skład którego wchodzi bieg na 60 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W rywalizacji wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce. Goście wystąpili w dwóch kategoriach dodatkowo włączając do rywalizacji swoją drugą drużynę dziewcząt.

Czytaj więcej o: SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!
Przejdź do - Run Art. Podsumowanie
30 marca 2022

Run Art. Podsumowanie

Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie zmagań biegowych, rowerowych i pieszych. Uczniowie po raz kolejny wykazali się nie tylko dobrą wydolnością, lecz także kreatywnością.

Za pomocą swojego ruchu mieli za zadanie „namalować” na mapie napis SP2, I LOVE SP2 lub BEST SP2. Zadanie to wymagało zaplanowania trasy, analizy mapy i realizacji planu.

Czytaj więcej o: Run Art. Podsumowanie