Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - WYCIECZKA KLASY 4C I 4H DO TORUNIA
28 maja 2023

WYCIECZKA KLASY 4C I 4H DO TORUNIA

12 maja 2023 roku uczniowie klasy 4c i 4 h pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Torunia.

Pogoda w tym dniu dopisała, humory uczestników wyjazdu również. Toruń- miejscowość kojarzona między innymi ze słynnym astronomem i piernikami to jedno z najstarszych miast w Polsce, z zabytkami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego wizytówką jest pomnik Mikołaja Kopernika z 1853 roku oraz XIV-wieczny ratusz z ciekawą kolekcją dzieł sztuki gotyckiej.

Czytaj więcej o: WYCIECZKA KLASY 4C I 4H DO TORUNIA
23 maja 2023

4F na Mazurach

W dniach 8 - 10 maja 2023 roku klasa 4F odpoczywała od obowiązków szkolnych w miejscowości Tarda na Mazurach.

Podczas zielonej szkoły uczniowie beztrosko spędzali czas, bawiąc się i odpoczywając. Integracji zespołu sprzyjały piękna pogoda oraz ciekawe zajęcia prowadzone przez animatorów. Dzieciaki wraz z opiekunami między innymi: pływały kajakami, strzelały z łuku, brały udział w wycieczce rowerowej, spacerowały po torach linowych. Radości, emocji i dobrej zabawy było co nie miara.

Być może za rok wrócimy tam znów.

Elżbieta Gaworek

Przejdź do - MIĘDZYSZKOLNA DEBATA O POWSTANIU WARSZAWSKIM
23 maja 2023

MIĘDZYSZKOLNA DEBATA O POWSTANIU WARSZAWSKIM

26.04. 2023 roku cztery osoby z naszego szkolnego kółka historycznego brały udział w debacie na temat Powstania Warszawskiego. Wraz z przedstawicielami innych ząbkowskich placówek zebraliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3, aby przedyskutować, czy podjęcie decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego było słusznym posunięciem.

Czytaj więcej o: MIĘDZYSZKOLNA DEBATA O POWSTANIU WARSZAWSKIM
Przejdź do - LEKCJE OTWARTE W KLASACH 0A I 0B
22 maja 2023

LEKCJE OTWARTE W KLASACH 0A I 0B

W dniu 18.05.2023 r. miały miejsce dwie lekcje otwarte w klasach: 0a i 0b. Temat: „Do czego prowadzi kłamstwo”. Głównym celem zajęć było kształtowanie umiejętności dokonywania właściwego wyboru i mówienia prawdy. Podczas lekcji dzieci odwiedziły 3 krainy: „Szczęścia i radości”, „Kłamstwa i złości” oraz „Spokoju”, w których m.in.:

Czytaj więcej o: LEKCJE OTWARTE W KLASACH 0A I 0B
Przejdź do - Spotkanie z dietetykiem
17 maja 2023

Spotkanie z dietetykiem

W piątek, dnia 12 maja 2023 r.  odbyło się spotkanie z panią dietetyk Eweliną Ogrzewałą, absolwentką  Uniwersytetu Warszawskiego.  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach  ogólnopolskiego projektu „Trzymaj formę”. Pani dietetyk przygotowała interesującą pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną na tematy: fakty i mity dotyczące najbardziej nurtujących kwestii zdrowego odżywiania, dlaczego warto czytać etykiety i na co zwrócić uwagę oraz opowiedziała na czym polega i jakie korzyść można odnieść ze stosowania diety MIND.

Czytaj więcej o: Spotkanie z dietetykiem
Przejdź do - Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec’’
15 maja 2023

Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec’’

W maju klasy ósme pod baczną opieką nauczycieli i rodziców uczestniczyły w wycieczce fakultatywnej w ramach żywej lekcji języka polskiego  pt. ,,Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec’’ na podstawie lektury szkolnej Aleksandra Kamińskiego. Towarzyszył nam również wspaniały przewodnik p. Marcin, który fenomenalnie opowiadał o ważnych wydarzeniach, w których brali udział młodzieńcy: Jan Bytnar, Tadeusz Zawadzki i Maciej Aleksy Dawidowski.

Czytaj więcej o: Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec’’
Przejdź do - WIELKA PARADA POSTACI MITOLOGICZNYCH
15 maja 2023

WIELKA PARADA POSTACI MITOLOGICZNYCH

Czy zastanawialiście się kiedyś, co znaczą takie powiedzonka jak: “Znaleźć się między Scyllą a Charybdą”, “Trzeba uważać na konia trojańskiego”, “Jego pokój wygląda niczym stajnia Augiasza”? Pochodzą one z mitów starożytnych Greków, które stanowią ważny fundament europejskiej kultury oraz sztuki.

Czytaj więcej o: WIELKA PARADA POSTACI MITOLOGICZNYCH
Przejdź do - DNI EMPATII
11 maja 2023

DNI EMPATII

W dniach 19.04 – 26.04.2023 r. w naszej szkole odbyły się „DNI EMPATII”. Każda klasa włączająca od 0 do 8 realizowała projekt edukacyjny mający na celu podniesienie świadomości społeczności szkolnej na temat trudności z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej o: DNI EMPATII
Przejdź do - Jubileuszowa Gala Talentów nasza  fotorelacja
Przejdź do - SPOTKANIA Z MUZYKĄ
27 kwietnia 2023

SPOTKANIA Z MUZYKĄ

21 marca 2023r. młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w czwartym koncercie edukacyjnym pt. „KRAINA TANGA”. W trakcie koncertu poznaliśmy wygląd i piękne różne brzmienie trzech instrumentów: fletu poprzecznego, kontrabasu oraz akordeonu.

Czytaj więcej o: SPOTKANIA Z MUZYKĄ
Przejdź do - Jubileuszowa Gala Talentów
21 kwietnia 2023

Jubileuszowa Gala Talentów

Talenty i pasje dzieci, młodzieży i dorosłych z naszej Szkoły.

 

Fotorelacja na stronach Miasta Ząbki -

Przejdź do - Życie w PRL-u
5 kwietnia 2023

Życie w PRL-u

03.04.2023 nasze kółko historyczne miało zaszczyt ugościć dwóch działaczy Solidarności i więźniów politycznych: p. Adama Borowskiego i p. Romana Bielańskiego - brata naszej nauczycielki Pani Danuty Jurkowskiej.
Swoją obecnością zaszczyciła nas również p. Małgorzata Jagodzińska.
Czytaj więcej o: Życie w PRL-u
Przejdź do - Dzień Otwartych Drzwi
23 marca 2023

Dzień Otwartych Drzwi

fot. Dorota Lubaszka i Adrianna Ciasnocha

Galeria

  • Powiększ zdjęcie