MIĘDZYSZKOLNA DEBATA O POWSTANIU WARSZAWSKIM

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 maja 2023

26.04. 2023 roku cztery osoby z naszego szkolnego kółka historycznego brały udział w debacie na temat Powstania Warszawskiego. Wraz z przedstawicielami innych ząbkowskich placówek zebraliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3, aby przedyskutować, czy podjęcie decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego było słusznym posunięciem.

Dzięki wcześniejszym przygotowaniom przez Panią Elżbietę Gaworek na kółku historycznym byliśmy gotowi, by przedstawić nasze stanowisko w tej sprawie oraz odpowiedzieć na wszystkie możliwe pytania zadane przez prowadzących debatę. Wyróżnialiśmy się na tle innych uczestników spotkania dzięki nadprogramowej wiedzy, co świadczy o naszych najlepszych staraniach, by wypaść jak najlepiej.

 Z wszystkich stron padały odpowiedzi, zarówno broniące powstania jak i te potępiające. Jednak musimy pamiętać, że mimo braku powodzenia tego przedsięwzięcia, Polacy walczący za stolicę wykazali się ogromnym poświęceniem i patriotyzmem. Dzięki ich staraniom nasz naród istnieje do dziś, co czyni powstańców warszawskich prawdziwymi bohaterami.

Krystian Mościcki 8j

Galeria

  • Powiększ zdjęcie