Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Artykuły

Przejdź do - Koncert ,,W hołdzie Powstańcom Warszawskim"
Przejdź do - 101 rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”
7 września 2021

101 rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”

        W dniu 13 sierpnia 2021 roku podczas uroczystości z okazji 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą” – poczet sztandarowy naszej szkoły złożony z uczniów klas VIII reprezentował po raz ostatni naszą szkołę. Bardzo dziękuję Amelii Jaczewskiej, Oliwii Laskowskiej oraz Maksymilianowi Czaplickiemu za wzorową postawę oraz godne reprezentowanie szkoły, a rodzicom za bardzo dobrą współpracę.

                                                                                                         - Katarzyna Węgrzynek
  opiekun Samorządu Uczniowskiego  
Przejdź do - Lato w mieście 2021
10 lipca 2021

Lato w mieście 2021

W dniach 05.07 -09.07.21 odbyło się kolejne już "Lato w Mieście" w naszej Szkole Podstawowej nr 2 w Ząbkach. Zarówno dzieci, rodziców i nauczycieli ucieszył fakt, że mogliśmy też wybrać się na ciekawe wycieczki. 
Kilka z nich udokumentowaliśmy UśmiechOgromnie dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz wspaniałą i życzliwą atmosferę! Do zobaczenia w następnym roku szkolnym Uśmiech!
 
 
Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach ósmych.
Przejdź do - Uniwersytet Dzieci - "Jak rozpoznawać emocje”
29 czerwca 2021

Uniwersytet Dzieci - "Jak rozpoznawać emocje”

Uczniowie klasy 5b na jednych z zajęć pozalekcyjnych uczestniczyli w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci „Jak rozpoznawać emocje”. W trakcie trwania projektu pracowaliśmy metodą pytań i doświadczeń. Uczniowie rozwinęli umiejętność współpracy, komunikacji, rozpoznawania emocji, nawiązywania relacji, a także pracowali nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Poznali też ćwiczenia wspomagające koncentrację oraz przyswajanie wiedzy.
Gratuluję zaangażowania oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nabywaniu kompetencji społecznych. 
 
 
M.K
Pl 
Przejdź do - Dyskoteka klas 8
24 czerwca 2021

Dyskoteka klas 8

Przejdź do - Apel podsumowujący rok szkolny 2020/2021
Przejdź do - Wolontariusze podsumowali kolejny rok pracy
Przejdź do - „Nakręceni”
1 czerwca 2021

„Nakręceni”

W natłoku zadań, nauki, kartkówek, sprawdzianów, przygotowania do egzaminu, klasy ósme znalazły czas i ochotę, by włączyć się w akcję zbierania nakrętek. 

Od 22 marca do 28 maja 2021r. uczniowie, w ramach konkursu, zebrali ich imponujące ilości: z butelek po napojach, opakowań kosmetyków i chemii gospodarczej, pasty do zębów, słoików (np. po kawie rozpuszczalnej), ze słoiczków i buteleczek po lekach i suplementach diety, zatrzaski i obręcze z soków czy mleka.

Dziękuję za Wasze zaangażowanie, otwartość, chęć pomocy. Bo choć to konkurs, najważniejsza była Wasza gotowość do włączenia się w pomaganie innym.

Zwyciężyła klasa 8a, która w ramach nagrody wspólnie wyjdzie na lody, za co dziękujemy Radzie Rodziców.  

Ogromne podziękowania dla wszystkich, którym  chciało się włączyć w akcję. Najwięcej nakrętek przyniosła Zofia Raszplewicz, która otrzymała podziękowanie specjalne.

Zebrane nakrętki zostaną przeznaczone na wybrany przez zwycięską klasę cel charytatywny. Wszyscy jesteście niesamowici i pamiętajcie, że okazane dobro, powraca.

Przejdź do -  Pomimo pandemii i nauczania online udało nam się zebrać całkiem dużą Górę Grosza.
30 maja 2021

Pomimo pandemii i nauczania online udało nam się zebrać całkiem dużą Górę Grosza.

Tegoroczna zbiórka pomimo wyjątkowej, trudnej sytuacji udała się nadspodziewanie dobrze. Tak naprawdę to głównie młodsze klasy uzbierały górę grosza w roku szkolnym 2020/2021. Ogromne podziękowania kieruję do klas: 0a, 0b, 0c, 2h i wychowawców oraz do wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły, którzy wsparli tegoroczną akcję oraz do wolontariuszy i dzieci z kółka misyjnego, którzy segregowali i liczyli pieniądze. Pieniądze zostały spakowane w 4 kartony i ważyły ponad 33 kg.

W sumie uzbieraliśmy ponad 1260 zł., w tym 6417 jednogroszówek, 2401 dwugroszówek, 3126 pięciogroszówek… itd. 

Pieniądze z Góry Grosza przeznaczone są na pomoc dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych.  
                                                                                                                            -  Katarzyna Węgrzynek 
                                                                                                                  Opiekun Szkolnego Wolontariatu i SU  
Przejdź do - „Znowu razem”
30 maja 2021

„Znowu razem”

    W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała. Z wytęsknieniem oczekiwaliśmy nadejścia wiosny, która od zawsze kojarzona jest z ciepłem, kolorami pierwszych kwiatów, śpiewem ptaków i aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Częste deszcze, pochmurne i zimne dni sprawiały, że chętniej odpoczywaliśmy w zaciszu domowego ogniska, czytając książki, oglądając filmy, czy przeglądając Internet. Brak ładnej pogody sprawił, że łatwiej było nam przetrwać czas pandemii. Jednak z utęsknieniem czekaliśmy na ciepłe dni i powrót do szkoły, do naszych klas, wspólnych spotkań z koleżankami i kolegami.

Czytaj więcej o: „Znowu razem”
30 kwietnia 2021

Dzień Flagi w 0b

Przejdź do - Dzień Flagi - obchody
30 kwietnia 2021

Dzień Flagi - obchody

W dniu 26.04.2021r. w SP 5 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Węgrzynek uczestniczył w uroczystości związanej z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Przejdź do - Miesiąc wiedzy o autyzmie
9 kwietnia 2021

Miesiąc wiedzy o autyzmie

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to również dzień rozpoczynający miesiąc wiedzy o autyzmie. Z tej okazji w klasie 3e odbyła się lekcja, podczas której wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko. Dzięki przedstawionym materiałom oraz eksperymentowi, mogliśmy choć trochę poczuć, z czym borykają się na co dzień osoby w spektrum autyzmu. Zrozumieliśmy też, jak wiele nas łączy. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne będące znakiem akceptacji, zrozumienia i solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. 

 

29 marca 2021

Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca

Celem tego święta jest promowanie instytucji teatralnych oraz ukazanie roli teatru w kształtowaniu wrażliwości na sztukę.

Niestety, w czasie pandemii nie możemy odwiedzić żadnego teatru i zasiąść w wygodnych fotelach na widowni, nie możemy obejrzeć na żywo gry aktorskiej.

Uczniowie klasy 3c przygotowali się więc do przeglądu recytatorskiego -jako namiastki teatru w domu.